Posted on: 17 maja 2020 Posted by: Redakcja Comments: 0

Zapewne niejednokrotnie mieliśmy okazję słyszeć o najsławniejszej autostradzie w USA, a więc o odcinku który łączy Chicago z Los Angeles i nazywa się Route 66.

Jest to nie tylko legendarna droga, ale połączenie wielu z nich co za tym idzie przejawia się ona w niejednym filmie, książce czy też nawiązuje do historii kraju jakim jest Ameryka. Oczywiście Route 66 to nie sama autostrada, ale miejsca przez które ona przebiega, dzika pustynia czy też odległe tereny USA jakie na pewno niejednokrotnie warto poznać. Dlaczego Route 66 jest taka sławna? Bowiem przebiega chociażby aż przez 8 stanów, i związane są z nią 3 strefy czasowe, sam klimat jest nie do opisania, po drodze znajdziemy wiele pustych hoteli ale też tradycyjnych restauracji w których spotkamy osoby jakie w dalszym ciągu żyją na takim odludziu. W przeszłości był to region nie tylko tętniący życiem, lecz autostrada Route 66 była ważnym szlakiem komunikacyjnym, jaki uważany był za jeden z najbardziej nie tylko popularnych ale eksploatowanych w kontekście całego USA. Dzisiaj ze względu na coraz mniejszą ilość ludności, jaka zamieszkuje tamte okolice droga nie tylko straciła swój urok ale jej stan techniczny pozostawia bardzo wiele do życzenia. Można powiedzieć, iż aktualnie Route 66 to zabytek a raczej atrakcja turystyczna, nawiązująca do wielu interesujących, przerażających oraz przedziwnych legend czy historii. Właśnie Route 66 jest scenerią która nawiązuje do wielu horrorów czy dreszczowców, zresztą wystarczy spojrzeć na to miejsce z perspektywy opuszczonych miast i wielu adekwatnych miejsc by zrozumieć dlaczego tak jest.

Podróżowanie po autostradzie route 66 to sama przyjemność

Jeżeli więc będziemy planować wyjazd do USA, to autostrada Route 66 powinna a raczej warto aby znalazła się w naszym grafiku podróżowania przez ten kraj. Wiele osób powie, że nie ma nic szczególnego w takim miejscu, ale jest to droga która jest nie tylko historią USA ale pozwala nam ją poznać w zupełnie inny sposób. Przemieszczając się Route 66 jak wspomniano powyżej, może nie zobaczymy zabytków architektury, ale naturalne i piaszczyste czy niespotykane gdzie indziej widoki, do tego dostępne w wielu stanach. Z tego też powodu nie powinno dziwić, iż pomimo powyższego faktu Route 66 jest uważana za ciekawostkę turystyczną, atrakcję która każdego roku przyciąga setki tysięcy osób chcących przemieszczać ją w całości od Chicago do Los Angeles. Skorzystajmy też z takiej opcji, a co za tym idzie pamiętajmy, iż autostrada Route 66 jest jedyna w swoim rodzaju.