Posted on: 18 maja 2020 Posted by: Redakcja Comments: 0

Chyba nikogo nie trzeba specjalnie przekonywać do tego, iż historia amerykańskiej motoryzacji jest nie tylko ciekawa lecz przyczyniła się do powstania wielu kultowych modeli samochodów.

Warto więc poznać niektóre legendy amerykańskiej motoryzacji a tym samym dowiedzieć się więcej na ich temat. Oczywiście większość z nas zapomina, iż legendy amerykańskiej motoryzacji to nie tylko auta które powstały kilkadziesiąt lat temu, ale jeszcze dawniej czego przykładem mogą być Ford T który był do nabycia w 1912 roku oraz Cadillac z silnikiem V-16 jaki był tego typu pierwszą jednostką napędową. Następnie nie wolno zapomnieć o tym, jak w latach 40tych amerykański Jeep zrewolucjonizował nie tylko rynki motoryzacyjne ale wręcz zapewnił wojsku niezawodne auto, które było w stanie pokonywać nawet najtrudniejsze tereny. Ekskluzywny Cadillac Serii 62 z roku 1959 to kolejny przykład jak po wojnie rozwijała się branża motoryzacyjna, jego moc to 354 KM a pojemność silnika 6,4 litra co nawet dziś zapewne robi wrażenie. W tym zestawieniu nie może oczywiście brakować chyba prawdziwego rarytasu gdy idzie o legendy amerykańskiej motoryzacji, a więc Ford Mustang który był pierwszym tak popularnym samochodem sportowym. W pierwszym roku znalazło się niemal 800 tysięcy nabywców na to auto a 6 lat potem pojawiło się na rynku równie ciekawy Chevrolet Camaro. Jeżeli idzie o auta sportowe, to nie wolno zapominać o Chevrolet Corvette który jest uważany rzeczywiście ze względu na stylistkę nawiązującą do laty 50 tych na prawdziwe amerykańskie oraz sportowe auto. Kilka milionów sprzedanych modeli Chrysler Minivan spowodowało, iż w USA wybuchł prawdziwy bum na samochody rodzinne, w tym zestawieniu nie może jeszcze zabraknąć Dodge Viper czy potężnego Hammera.

Ford Mustang to nie jedyny zasłużony samochód gdy chodzi o USA

Branża motoryzacyjna na przestrzeni całego istnienia, niejednokrotnie zmagała się z wieloma trudnościami a nawet poważnym kryzysem który doprowadził do sprzedaży wielu uznanych marek. Jednak w dalszym ciągu legendy amerykańskiej motoryzacji są czymś na co większość z nas patrzy z prawdziwym podziwem, niekiedy wręcz marzy o takim aucie ze względu na jego historyczny aspekt. Warto tutaj dodać, iż wiele takich samochodów to dzisiaj prawdziwe rarytasy których właściciele raczej nie chcą sprzedać, a ich idealny stan powoduje iż są bardzo drogie w końcu pozostały tylko nieliczne modele. Z czasem próbowano reaktywować kilka kultowych aut, ale Ford Mustang w nowej odsłonie nie spotkał się już z takim zachwytem, co jednak klasyka to klasyka i to doskonale widać właśnie po takich a nie innych samochodach.